top of page
  • Foto van schrijverléa

Coach Feedback : Nicolas Fredin - DCH (Ierland)


DCH players
Credit : DCH

Wie zijn jullie? Kun je ons voorstellen aan je club en team?


Ik ben zeven jaar professioneel coach geweest in Frankrijk, voordat ik de beslissing nam om mijn professionele horizon te verleggen, wat betekende dat ik mijn handbalgerelateerde activiteiten tijdelijk moest opgeven.

Desondanks heroverde handbal snel zijn rechten in mijn leven, eerst als speler in een van de meest exclusieve clubs in Dublin (Dublin International HC), om vervolgens mijn diensten aan te bieden als coach, altijd binnen dezelfde club.

Na een nieuwe afstand van handbal, met name om professionele redenen, stemde ik ermee in om mezelf te investeren in een andere toonaangevende club in Ierland, Dublin City Handball (DCH), een structuur waarin ik de leiding nam over de groepen senioren, dames en heren.


DCH is een bijzondere club in de Ierse handbalsport. De club ligt in het hart van de stad Dublin en trekt een aanzienlijk aantal spelers van over de hele wereld. Velen van hen zijn studenten of jonge professionals, die van plan zijn om voor een min of meer korte periode in Ierland te blijven.

Deze stand van zaken heeft als gevolg dat er een buitengewone omzet wordt gegenereerd tijdens hetzelfde seizoen, wat de continuïteit van de projecten, met name technische, die de club probeert op te zetten kan schaden.


Onze spelers, hoewel ambitieus en met een echte wil om te concurreren, zijn soms gefrustreerd door de zwakte van de middelen die ons ter beschikking staan om te genieten van het beoefenen van handbal.

Wat zou het niveau van handbal in Ierland zijn? Dat is echt een vraag die voor mij altijd moeilijk te beantwoorden is geweest. De enige manier van vergelijking die we hebben is wanneer we tegenover buitenlandse teams staan. In een toernooi met het damesteam in Sardinië, konden we het opnemen tegen Italiaanse teams uit de tweede divisie en als we toevallig met onze hele groep waren afgereisd, denk ik dat overwinningen binnen ons bereik hadden gelegen. Individueel hebben we getalenteerde speelsters (soms voormalige profspeelsters, zelfs internationals). Het combineren van deze talenten in een collectief project blijft een behoorlijke uitdaging gezien onder andere de verschillen in handbalcultuur. Kortom, onze twee groepen lijken in elk opzicht op teams op hoog niveau, met meerdere nationaliteiten vertegenwoordigd en de uitdagingen die inherent zijn aan deze stand van zaken, met het grote verschil dat onze praktijk op een amateur sociaal niveau is. Vertaald met www.DeepL.com/Translator (gratis versie)


Hoe zou je Iers handbal omschrijven?


Ik beschrijf de handbalsport in Ierland als rudimentair, soms in de kinderschoenen. Toch wordt onze sport, die in Ierland (net als bij onze Britse buren) niet anoniemer kon zijn, bezield door veel liefhebbers van handbal, met een zeker verlangen om handbal in deze regio van Europa te willen ontwikkelen.

De Ierse federatie heeft twee uitstekende elementen, professionals, die actief en effectief (gezien de context) deelnemen aan de promotie van handbal bij een breed publiek, heel vaak niet op de hoogte van het bestaan van "Olympisch Handbal".

We worden echter geconfronteerd met grote problemen, te beginnen met de infrastructuur die het niet mogelijk maakt om handbal in aanvaardbare omstandigheden te beoefenen. Krappe velden, met absurde afmetingen, zijn de eerste zorg. Alleen officiële wedstrijden vinden plaats op een handbalveld van officiële afmetingen, maar financiële beperkingen in combinatie met overgebruik van sportzalen (ongelooflijk weinig in Dublin) door andere sportactiviteiten, beperken de beschikbare tijd voor training.

Ondanks al deze problemen blijft het spel van de verschillende Ierse clubs verrassend acceptabel, wat mij door de jaren heen altijd heeft verbaasd.


Woman taking statistics with Steazzi during a game
Credit : DCH

Welke statistieken gebruik je het meest tijdens een game en waarom?


Op basis van de korte observatie in de vorige vragen wilde ik een data-aspect integreren in het spelproject dat ik met mijn twee teams heb opgezet.

Nadat ik de kans had gehad om een geweldige ontmoeting te hebben met de medebedenker van Steazzi en de eenvoud van het gebruik in combinatie met de volledigheid ervan te ontdekken, werd het me duidelijk dat met de cijfers en percentages ter ondersteuning, dit de communicatie van de instructies en meer in het algemeen van het spelproject zou versterken, met spelers die niet allemaal dezelfde beheersing hebben van onze gemeenschappelijke taal, het Engels. De applicatie maakt het voor al onze spelers gemakkelijk om de gegevens te lezen en helpt om te begrijpen welke acties er ondernomen moeten worden om te verbeteren.

Tijdens de wedstrijden die we dit seizoen hebben gespeeld, heeft de analyse van de gegevens die Steazzi genereert en die onmiddellijk beschikbaar zijn in de rust, ons in staat gesteld om onze zwakke punten en/of zekerheden te corrigeren en/of te versterken, om onze tegenstanders te verontrusten, wat vele, vele malen zijn vruchten heeft afgeworpen. Zonder zo'n hulpmiddel hadden we zeker relevante elementen gemist, waardoor we de situatie konden objectiveren en, indien nodig, sommige wedstrijden in ons voordeel konden laten kantelen.


Omdat de rust een van de belangrijkste momenten in een wedstrijd is om aanpassingen te maken, zijn de statistieken die ik raadpleeg altijd direct gekoppeld aan ons speelplan. Bijvoorbeeld, aan het begin van het seizoen lag de focus op onze verdediging in combinatie met het benutten van de ballen die we terugwonnen. Steazzi stelde ons onmiddellijk in staat om de gegevens met betrekking tot deze focus te verkrijgen en liet ons zien of onze doelen vervolgens werden gerespecteerd. Ik voegde daar de analyse van onze schoten en die van onze tegenstanders aan toe en trok conclusies over de prestaties van de keepers.

Ik dring aan op de directe toegang tot gegevens omdat het ook de mondelinge feedback die ik aan de spelers geef, veel beknopter en preciezer maakt en zo onnodige redundanties vermijdt die de afwezigheid van gegevens soms kan veroorzaken.Welke statistieken gebruik je het meest na de wedstrijd en waarom?


Daarna heb ik veelvuldig de tijdlijn van onze wedstrijden geraadpleegd, waardoor ik heel snel zwakke periodes, die vaak voorkomen, van de ene wedstrijd naar de andere kon identificeren en dus corrigerende maatregelen kon nemen. Bovendien kon ik het aan mijn spelers laten zien dankzij een eenvoudige en voor iedereen begrijpelijke grafiek.


Andere gegevens, die meer diepgaand waren en die gekoppeld waren aan de video-ondersteuning, stelden me in staat om het profiel van onze tegenstanders gemakkelijk te identificeren, zowel in het individuele aspect als in het collectieve. Daardoor konden we veel tegenstanders uitschakelen, die bekend stonden als tegenstanders die veel sterker waren dan wij. Dit is ook Steazzi, de mogelijkheid om gegevens van verschillende complexiteit te bekijken, dankzij een reeks opties die de applicatie biedt.

Ik ben van plan om volgend seizoen het veld te verlaten, maar ik wil graag doorgaan met mijn hulp aan de club, door de videoanalyse verder uit te diepen naast alle tools die Steazzi beschikbaar stelt, om onze spelers nog meer te interesseren voor hun individuele prestaties. Hoewel onze club zich bewust is van haar amateuristische praktijken, blijft het een feit dat spelers een honger hebben naar gegevens, dit laatste is direct gecorreleerd aan een steeds wijdverspreidere manier van leven, met name onder onze jongste spelers, gekoppeld aan zelfontwikkeling.

Комментарии


bottom of page